کلینیک فیزیوتراپی بازتوان در اهواز

کلینیک فیزیوتراپی بازتوان
Baztavan Physiotherapy clinic

کلینیک فیزیوتراپی بازتوان

کلینیک فیزیوتراپی بازتوان در اهواز

به مدیریت:فیزیوتراپیست یوسف قاطع
طرف قرارداد با بیمه ها و بانکها
گواهینامه ها:
– عضو انجمن فیزیوتراپی ایران.
– عضو انجمن علمی پزشکی لیزری ایران.

توضیحات بیشتر

خوزستان
فرم تماس با کلینیک فیزیوتراپی بازتوان

  نام ونام خانوادگی (الزامی)

  ایمیل شما (الزامی)

  موبایل

  موضوع (الزامی)

  پیام

  ویدیو

  گالری تصاویر

  – دارای گواهینامه ایمنی لیزر پزشکی زیر نظر سازمان انرژی اتمی.

  – دارای گواهینامه مانو آل تراپی(تکنیک دستی ستون فقرات و اندامها) از ایتالیا و سوئد.

  – دارای گواهینامه شاک ویو و لیزر تراپی و مگنت تراپی از لهستان زیر نظر انجمن فیزیوتراپی ایران.

  – دارای گواهینامه لیزر از آلمان و روسیه زیر نظر انجمن فیزیوتراپی ایران.

  – درمان اختصاصي خارپاشنه باشاك ويو تراپي ساخت كشور المان

  – مگنت تراپي

  – درمان اختصاصي خارپاشنه باشاك ويو تراپي ساخت كشور المان

  – ليزرتراپي پرتوان

  – كاهش محدوديت حركتي شانه
  زمینه های فعالیت:
  – لیزرهای پیشرفته فیزیوتراپی(لیزرتراپی پرتوان):کاهش سریع درد و التهاب در زمان بسیار کوتاه نسبت به لیزرهای کم توان بدون درد و سوزش و هیچ گونه عوارض جانبی(دارای تاییدیه FDAآمریکا)– شاک ویو تراپی:موثرترین درمان خار پاشنه و محدودیت حرکتی شانه با تکنولوژی روز آلمان

  – مگنت تراپی:ترمیم سریع شکستگی های استخوان و پارگی های عصب و تاندون تا حدود ۴۰درصد،پیشگیری از پوکی استخوان ،کاهش درد کمر و سیاتیک، کاهش سردرد های عصبی و میگرن و سینوزیت

  – کرایو تراپی:موثر برای ضایعات ورزشی و کاهش گرفتگی های عضلانی و کاهش تورم

  – تکنیک دستی برای رفع محدودیت حرکتی مفاصل ، مانو آل تراپی،انجام ماساژ درمانی،ورزش درمانی و آموزش ورزش های تخصصی، -آمیزه ای از تکنیک و تکنولوژی روز آلمان و ایتالیا جهت کاهش درد و درمان ضایعات ستون فقرات و آرتروز مفصلی(زانو) در زمان بسیار کوتاه
  طرف قرار داد با بيمه :
  بانک تجارت ، بانک رفاه ، بانک سپه ، بانک صادرات ، بانک ملی ایران ، بيمه ايران ، بیمه دانا ، تامين اجتماعي ، خدمات درمانی ، نيروهاي مسلح

  تاثیرات درمان دستی بر بدن:
  انجام منوال تراپی یا درمان دستی در فیزیوتراپی چهار تاثیر اساسی بر بدن فرد دارد : تاثیرات مکانیکی بر ساختار اسکلتی عضلانی، تاثیر فیزیولوژیکی بر عصب ها ، تاثیرات زیست شیمیایی و تاثیر ات روانی

  تاثیرا ت مکانیکی : تکنیک های کشش دادن مفاصل، عضلات ، ماهیچه ها و رباط ها و کپسول های مفصلی که با مفصل مربوطه درگیر هستند را نیز کشش می دهد . انجام این کشش ها همچنین می تواند چسبندگی یا بافت اضافی که پس از آسیب یا عمل جراحی در آن ناحیه به وجد آمده است را از بین ببرد و در نتیجه توانایی حرکت مفصل و دامنه حرکتی آن بهبود یابد . پس از دستیابی به این بهبود ها از طریق درمان دستی برای ثابت کردن وضعیت بهبود یافته به بیمار حرکات و تمرینات اصلاحی ویژه داده می شود.

  انجام درمان دستی می تواند بر سیستم عصبی بدن فرد نیز تاثیر گذار باشد. تحقیقات نشان داده اند که درمان های دستی و منوال تراپی اثر بازدارنده بر روی ریشه های عصبی متصل به طناب نخاعی بدن و همچنین ریشه های عصبی موجود در محل آسیب دیده دارد و انتشار درد را مهار می کند.
  – اثرات زیست شیمیایی : درمان دستی یا منوال تراپی بر سیستم های درون بدن که مسئول ترشح مواد تسکین دهنده درد در بدن هستند تاثیر می گذارد و میزان ترشح این مواد و تسکین درد را بالا می برد

  تاثیرات روانی : با انجام درمان دستی ، درمانگر نقاط آسیب دیده را لمس می کند و آن ها را ماساژ می دهد و در عین حال میزان درد بیمار را ارزیابی می کند با انجام این کار بیمار احساس خوشایندی از درمان دارد و نسبت به رسیدن به نتایج مثبت از درمان مطمئن تر خواهد شد

  ماساژ درمانی در فرهنگ های سر تا سر دنیا تاریخچه ی طولانی دارد. امروزه، از انواع مختلف ماساژ درمانی برای بسیاری از اهداف سلامتی استفاده می شود مانند تسکین درد، توانبخشی پس از جراحات ورزشی، کاهش فشار، آرامش بخشی، مهار اضطراب و افسردگی و کمک به شادابی بدن.

  فیزیوتراپیست ها علاوه بر تسکین سریع درد از طریق ماساژ بدن ، می توانند علت اساسی به وجود آورنده ی درد را نیز مشخص کنند.

  بنابراین فیزیوتراپیست ها تنها با سطح پوست کار نمی کنند، بلکه ریشه ی مشکل را شناسایی کرده و روی عمق آن کار می کنند، این عمل باعث جلوگیری از بروز دوباره مشکل می شود. از نمونه های بارز ماساژ بدن، ماساژ درمانی کف پا می باشد که بر تمام بدن تاثیر مثبت می گذارد.

  فیزیوتراپیست های ما در زمینه های مختلف ماساژ درمانی و تکنیک های آن آموزش دیده اند، ماساژ درمانی ما شامل پیاده سازی فشار در عمق نواحی متمرکز درد و تنش می باشد.

  فیزیوتراپیست های کار آزموده ی ما با دانش کافی می توانند درد بافت ماهیچه ها را از بین برده و تسکین ببخشند.

  ماساژ می تواند با کارایی بالا یا به صورت تنها و یا همراه با دیگر تکنیک های فیزیوتراپی اجرا شود.

  از بین بردن تنش، درد و گرفتگی
  ایجاد آرامش
  کمک به بهبودی جراحات ورزشی
  پشتیبانی بلند مدت از مدیریت مشکلات شناخته شده ی بافت نرم
  کمک به جلوگیری از وقوع دوباره ی جراحت
  فواید ماساژ درمانی
  کاهش اضطراب : رهایی از استرس کلید رسیدن به زندگی سالم تر است. حتی یک جلسه ی ماساژ درمانی می تواند به طور قابل توجهی ضربان قلب و سطح کورتیزول و انسولین را کاهش دهد که همگی منجر به کاهش اضطراب روزانه می شوند.

  ایجاد آرامش : نشان داده شده که فواید ماساژ درمانی می تواند بدن را وارد یک حالت آرامش بخش و بهبود درد با استراحت کند.

  بهبود حالت بدن : بر خلاف دیگر عادت ها، اصلاح حالت بدن می تواند ایجاد آرامش کند. ماساژ بدن به انجام حرکات سالم و طبیعی کمک کرده که می تواند باعث بهبودی حالت کلی بدن شود.

  کاهش فشار خون : تصورات غلط در مورد فشار خون بالا تقریبا از همه ی عارضه های دیگر پزشکی بیشتر است. ولی یک راه طبیعی و کارآمد برای رفع این عارضه، ماساژ درمانی است.

  شل کردن عضلات : آیا از درد مهره های گردن، پشت یا عضلات خود رنج می برید؟ ماساژ ستون فقرات با شل کردن عضلات سفت شده، مشکل را از ریشه حل می کند.

  تقویت انعطاف پذیری و محدوده ی حرکتی : با پیر شدن افراد، مفاصل سفت شده و در نتیجه محدوده ی حرکتی کاهش می یابد. ماساژ به نرم ماندن مفاصل کمک کرده و باعث انعطاف پذیری و کاهش خطر آسیب می شود.

  عمیق تر و آسان تر کردن تنفس : یکی از نشانه های اضطراب، تنگی نفس است. ماساژ می تواند به رفع مشکلات تنفسی کمک کرده و بدن را آرام کند.

  رفع سر درد ها : بسیاری از افراد از سر درد های مزمن و میگرن ها رنج می برند. ماساژ به کاهش فشار و درد کمک کرده و باعث کم تر شدن احتمال وقوع سر درد می شود.

  تقویت سیستم ایمنی بدن : مطالعات نشان داده اند که ماساژ منظم می تواند ظرفیت سیتوتوکسیک (میزان فعالیت “سلول های کشنده” ی طبیعی بدن) سیستم ایمنی را بالا ببرد.

  تسریع توانبخشی بعد از عمل جراحی : ماساژ به بدن برای رساندن اکسیژن و مواد غذایی به بافت ها و دستگاه های حیاتی کمک می کند. این عمل، ماساژ را به یک مکمل عالی برای توانبخشی های پس از عمل جراحی تبدیل می کند.

  کمک به بازتوانی پس از ایجاد آسیب : بازتوانی می تواند خسته کننده باشد. یک برنامه ی ماساژ کمر پیوسته می تواند فرایند بهبودی را تسریع کرده و همچنین فرد را آرام و با انگیزه نگاه دارد
  طب سوزنی چیست؟
  طب سوزنی گونه‌ای از طب باستانی چین است که بیش از سه هزار سال قدمت دارد. درمان با طب سوزنی مبتنی بر این نظریه است که سرزندگی طبیعی بدن و سیستم ارتباطی بدن، Qi (با تلفظ چی)، در سراسر بدن درون مجراهایی موسوم به مریدین جریان دارد.

  بر مبنای باوری دیرین، مسدود شدن این مجراهای چی باعث بیماری می‌شود، این انسداد را باید به کمک درمان طب سوزنی از بین برد تا جریان یافتن مناسب انرژی امکان‌پذیر شود. ممکن است دیدگاه مدرن چنین باوری را صحیح نداند، اما هر چه بر دانسته‌های ما در مورد چگونگی عملکرد بدن افزوده می‌شود، بسیاری از پزشکان غربی نیز از نقطه نظر علمی بر سودمندی طب سوزنی صحه می‌گذارند. کشف شده است که بسیاری از مریدین‌های سنتی بر نقاط ماشه‌ای درد (نقاطی در عضله که موجب انتشار رو به بیرون درد می‌شود) یا حتی ناحیه‌هایی از بدن منطبق هستند که بر نحوه انتقال سیگنال‌های درد توسط سیستم عصبی مرکزی (مغز و نخاع) اثر می‌گذارد.

  دستکاری و تحریک بافت بدن در این نقاط ظاهراً در درمان ناراحتی مؤثر است، اگرچه دلیل تسکین یافتن هنوز کاملاً مشخص نیست. در حال حاضر هیچ مدرک مستدل و علمی حاکی از وجود چی یا مریدین وجود ندارد و پژوهش‌های بسیار گسترده‌تری باید برای درک کامل شیوه تأثیرگذاری طب سوزنی انجام شود.

  سوزن زدن خشک چیست؟
  درمان با طب سوزنی تکنیک مؤثر و کارآمدی برای درمان درد عضلانی و نقص عملکرد میوفاشیال محسوب می‌شود. سوزن زدن خشک یا تحریک درون عضلانی (IMS) را دکتر چان گون ابداع نمود. این روش برای شل کردن و رفع گرفتگی عضله‌های بیش فعال دارای نقطه‌های ماشه‌ای بسیار مفید است.

  این روش درمانی به بیان ساده، سوزن زدن نقاط ماشه‌ای بدون تزریق هیچ گونه ماده‌ای را شامل می‌شود.

  این رویکرد بر اصول نوروفیزیولوژی و آناتومی غربی مبتنی است و نباید آن را با طب سوزنی نشأت گرفته از طب سنتی چین اشتباه گرفت. بااین حال از آنجایی که سوزن‌های یکسانی در هر دو روش طب سوزنی و سوزن زدن خشک استفاده می‌شود، سردرگمی در مورد کاربرد این دو اصطلاح قابل درک است.

  عارضه‌های قابل درمان با طب سوزنی
  تردیدی در مورد کارآمدی طب سوزنی در کاهش درد وجود ندارد. طب سوزنی در فیزیوتراپی برای تسکین عارضه‌های زیر مفید است:

  درد کمر و پشت بدن
  گردن درد
  درد شانه
  زانو درد
  سیاتیک
  سر درد
  درد عضلانی
  آرتریت (التهاب مفصل) با کاهش و کنترل وزن و استفاده صحیح از زانو میتوان از ابتلا به این مشکل جلوگیری کرد اما در افراد مبتلا هر چقدر زودتر درمان انجام شود میتوان از پیشرفت آن جلوگیری نمود. در موارد شدید هم توصیه به تعویض مفصل میشود که هم پرهزینه است و هم مشکلات خود را داراست. درمان آرتروز زانو با طب سوزنی و ماساژ در مواردی میتواند موثر باشد. با این روشها علاوه بر افزایش جریان خون و انرژی زانو عضلات اطراف زانو هم تقویت میشوند و میتوان درد بیماران را هم تا حدود زیادی کاهش داد.
  دیسک گردن
  شیوه انجام طب سوزنی
  در طب سوزنی، متخصص سوزن‌های استریل بسیار ظریفی را در نقطه‌های خاصی در امتداد مریدین‌ها فرو می‌کند و سپس سوزن‌ها را برای تحریک چی (جریان انرژی) اندکی دستکاری می‌کند که این کار موجب بروز احساس درد سنگین و خفیفی می‌شود که اگر بیمار از قبل در مورد آن آگاهی نداشته باشد اندکی برایش عجیب خواهد بود! هدف متخصص طب سوزنی برانگیختن همین واکنش است، چون چنین واکنشی با فعال کردن فشار روی نقاط مشخص تسکین درد را موجب می‌شود. فعال کردن بعضی نقاط آسان‌تر و تأثیر آنها در آرام کردن درد قوی‌تر است.

  متخصص طب سوزنی برای درمان درد پشت و کمر معمولاً بر روی نقاط واقع در محل درد یا نقاط اصلی روی دو سمت کمر، حتی در صورت درد یک طرف، متمرکز می‌شود. نقاط انتهایی یا دیستال نقاطی هستند که در محل درد قرار ندارند، اما پرداختن به آنها برای درمان مشکل مفید دانسته می‌شود. این نقاط نیز معمولاً در کف پا یا پایین پا قرار دارد. همچنین متخصص سوزن را، صرف نظر از محل خاص درد، در شماری از نقاطی فرو می‌کند که معمولاً به درمان آسیب دیدگی‌های تاندون‌ها و عضلات، درد استخوان و مفصل یا مشکلات مربوط به رباط‌ها کمک می‌کند.

  طول مدت و زمان‌ بندی جلسه‌های درمان
  یک جلسه‌ طب سوزنی معمولاً ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و در طول این مدت سوزن‌ها در جای خود باقی می‌ماند. بر اساس ارزیابی‌های اولیه ممکن است سوزن‌ها مدت کوتاهی درون بدن باقی بماند، و به تدریج همگام با آشنا شدن بیمار با فرایند درمان زمان هر جلسه و تعداد سوزن‌های مورد استفاده افزایش یابد.

  تأثیر طب سوزنی تراکمی است، بنابراین درمان گاهی به چند جلسه، معمولاً ۶ تا ۸ جلسه، نیاز دارد. تسکین درد به موازات پیشرفت درمان بیشتر می‌شود، البته سرعت واکنش نشان دادن بیماران با یکدیگر متفاوت است. برای مثال واکنش نشان دادن عارضه‌های مزمن غالباً زمان بیشتری می‌برد و گاهی اوقات حتی عارضه در ابتدای درمان تشدید می‌شود، اما طب سوزنی معمولاً حتی برای این عارضه‌ها نیز پس از گذر از مرحله اولیه ناراحتی مفید خواهد بود.

  اثرات جانبی، عوارض و دلایل عدم انجام طب سوزنی
  تاکنون اثرات جانبی بسیار اندکی برای طب سوزنی گزارش شده است و عوارض طب سوزنی انگشت‌شمار، مانند سرگیجه یا کبودی جزیی اطراف محل‌های فرو کردن سوزن، نیز معمولاً ملایم است و به خودی خود برطرف می‌شود. اگرچه برای طب سوزنی نیز مانند هر روش درمانی دیگری شرایط خاصی وجود دارد که بهتر است طب سوزنی تحت آن شرایط خاص مورد استفاده قرار نگیرد. توصیه می‌شود افراد مبتلا به حساسیت به فلز یا هموفیلی به هیچ عنوان به طب سوزنی روی نیاورند و طب سوزنی بیماران دارای پیس میکر یا ضربان‌ساز نیز با احتیاط انجام شود.

  کلینیک فیزیوتراپی بازتوان در اهواز

  baztavan-physiotherapy-clinic

  دیدگاهتان را ثبت کنید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

  *

  3 × دو =

  118ایران انجام ماساژ درمانی اهواز خوزستان شکستگی های استخوان عضو انجمن فیزیوتراپی فیزیوتراپی فیزیوتراپیست یوسف قاطع کلینیک فیزیوتراپی بازتوان در اهواز لیزرتراپی پرتوان مانو آل تراپی ورزش درمانی
  118iran
  WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera